Księgarnia rosyjska
Lingea
Szkoła języka rosyjskiego Szkoła języka rosyjskiego

Język rosyjski w biznesie (ekonomia, handel, turystyka)

"Specyfika rynków wschodnich. W poszukiwaniach partnerów za wschodnią granicą..."

Przed wieloma firmami, które współpracują z Rosją, Białorusią i Ukrainą, albo tylko planującymi wejście na wschodnie rynki, powstaje pytanie: jak szybko i skutecznie nauczyć swoich pracowników języka rosyjskiego? Nie tylko na poziomie komunikatywnym, ale na takim, który pozwoli im prowadzić rozmowy w swojej konkretnej branży. Dla tego nie wystarczy znać język, trzeba znać kulturę, obyczaje a przede wszystkim mentalność danego narodu.

Kurs dla początkujących, którzy nie uczyli się języka lub uczyli się go kilka lat temu, obejmuje 30 zajęć po 90 min. Obejmuje on naukę od podstaw do poziomu komunikatywnego, który pozwoli posługiwać się językiem w codziennych sytuacjach.

Dla średniozaawansowanych nasi wykładowcy opracowali kurs, który ma na celu pomóc w podtrzymywaniu kontaktów z firmami zza wschodniej granicy i opanowaniu specyfiki prowadzenia interesów na Wschodzie.

Proponowane tematy:

  1. Specyfika mentalności i kultury narodów wschodniosłowiańskich: Ukraińców, Białorusinów, Rosjan.
  2. Metody poszukiwania partnerów ze Wschodu. 
  3. Legalny biznes a szara strefa w stosunkach handlowych z Rosją, Ukrainą i Białorusią. Jak postawić pierwsze kroki i uniknąć podstawowych błędów.
  4. Rejestracja różnych form działalności.
  5. Jak prawidłowo zorganizować kampanię reklamową.
  6. Organizacja rekrutacji pracowników. Praktyczne porady dla osób prowadzących rekrutację.
  7. Negocjowanie warunków współpracy.
  8. Sporządzanie umów i prowadzenie korespondencji biznesowej.

Zaproponowane tematy nie wyczerpują zagadnienia specyfiki kontaktów biznesowych na Wschodzie. Czekamy również na Państwa propozycje.

Język rosyjski dla firm – kursy w Warszawie

Kursy języka rosyjskiego dla firm może być prowadzony w zależności od stopnia znajomości języka przez słuchaczy w języku rosyjskim lub polskim ewentualnie w języku niemieckim i angielskim.

Naszym atutem są wykwalifikowani lektorzy – Rosjanie. Posiadamy ogromne doświadczenie w pracy z wiodącymi firmami na rynku polskim (patrz nasi klienci), dlatego w pozyskiwaniu nowych klientów opieramy się na referencjach naszych klientów, a nie lekcjach pokazowych.

Nasi Klienci